První zásadou je čistota. Před uskladněním gumy si pečlivě umyjte, vzorek pneumatiky zbavte kamínků a dalších nečistot. Dlouhodobě zanechaná nečistota může mít negativní vliv na jejich životnost.

 

Dalším důležitým krokem je výběr místa, kde budou pneumatiky uskladněny. Rozhodně by se vždy mělo jednat o místo někde uvnitř, mimo dosah přímých povětrnostních podmínek. 

 

      

 

 

Každá pneumatika  má ráda stabilní, suché prostředí, kde teplota neklesne pod 15°C. Stejně tak by na toto místo nemělo svítit sluníčko, které dlouhodobě způsobuje tvrdnutí gumy a jejich následné popraskání.

 

Zda ukládat kola od auta horizontálně nebo vertikálně vždy rozhodne, je li na pneumatice obut disk nebo není. 

 

Pneumatiky s diskem skladujeme vždy na ležato, můžeme tak vrstvit i více kusů kol na sebe. Pro tyto účely jsou ideální stojany na kola. Jsou vybaveny držáky s bezpečnostními šrouby, které zabraňují deformaci pneumatik a mechanickému poškození.

Tento model je navíc doplněn kolečky pro snadnou manipulaci a ochranným pláštěm.

 

      

 

Pneumatiky, které nejsou obuty, jsou bez disků, na sebe nikdy nevrstvíme. To proto, že by došlo k jejich deformaci a tím i snížení životnosti kola. 

 

Tyto gumy uskladníme vždy na stojato. Skvěle k tomu poslouží námi prodávané regály. Jak jednopatrové pro čtyři kola, tak dvoupatrové pro dvě sady kol. Tyto regály jsou  lehké, praktické a snadno se s nimi pohybuje.

 

      

 

Správně skladována pneumatika si zachovává své technické vlastnosti po dobu pěti let. Datum výroby je označen údajem DOT. První dvě čísla znamenají týden a druhá dvě rok výroby. Minimální hloubka dezénu u zimních pneumatik jsou 4 milimetry, u letních je to 1,6 milimetru.

 

O tom, jak správně uskladnit kola od auta už víme prakticky vše, tak se teď můžete dále podívat na naše stránky a sociální sítě, kde se dozvíte další užitečné informace. Podívejte se na stránky Hoby Nářadí cézet.

Zde je odkaz na tuto kategorii v naší nabídce: https://www.hobynaradi.cz/stojany-na-pneumatiky/