Katastrofa!

Zahradu jsem zalil pouze jednou a pak už jsem se k ní nedostal. Automatický zavlažovací systém, i když je v zahradě připraven, vzhledem k úpravám stále nemám v provozu a počasí - na to se nedá spolehnout. To, co mi na zahradě vyrostlo za měsíc se zatím trávě moc nepodobá. Největší radost měli zatím jen ptáci, kteří úspěšně semena vyzobali. 

 
Pokud jste na tom podobně, tak poslouchejte, co vymyslel můj soused.
Měl podobný problém, zbavoval se na zahradě vzrostlých stromů a zůstaly mu po vykopaných kořenech velká holá místa bez trávy. Na těchto místech se na druhý den objevila zakrývací mikroténová fólie, která je běžně dostupná v každé drogerii. Vůbec mě nenapadlo, na co ji tam má a co tím chce dokázat, marně jsme s manželkou hádali, co před námi soused schovává. A po necelém měsíci mi vytřel zrak, odkryl fólii a pod ní vzrostlá tráva jako z časopisu. Tento trik jsem vyzkoušel také a všem vřele doporučuji, funguje to výborně nejen na trávu. Urychlíte tak konečný výsledek i o několik týdnů, nemusíte tolik zavlažovat, pod fólií se neustále drží vlhko a teplo. Fólie je cenově dostupná. Semenožraví ptáci mají po jídelníčku, fólií jim znemožníte jakékoliv vyzobávání. A zavlažovat nemusíte každý den.  Pod fólií je důležité udržovat pouze vlhko. Fólii nezapomeňte zatížit kameny, ať ji vítr neodfoukne.
 
Tento postup je vhodný pro všechny z vás, kteří nepotřebují absolutně dokonalý trávník, ale stačí jim dočkat se pěkného výsledku v krátkém čase a bez velké námahy. Pro vás, kdo hledáte ukázkový trávník, doporučuji obrátit se na profesionály v oboru a potom jen zalévat, zalévat, zalévat a zase zalévat...  
 
Základem dobrého trávníku je i kvalitní travní semeno!
 
 
Máte vychytávku, o kterou stojí za to se podělit? Více info ZDE