Jedná se o jednopalcové dvoutaktní čerpadlo, průměr hadice cca 26 mm, o výkonu 1.5kW. Maximální průtok tohoto čerpadla je 300 litrů za minutu. Při plném výkonu spotřebuje necelý litr paliva za hodinu. Benzín je potřeba namíchat s olejem v poměru 1:25. Maximální sací výšku má 7 metrů a výtlak 30 metrů.

Toto čerpadlo s velice jednoduchou obsluhou spojenou s nízkou hmotností a dostatečným výkonem je předurčeno pro značnou skupinu zákazníků, kde mezi ně řadíme především naše zahrádkáře, pro k přečerpávání a vyčerpávání vodovodní, podzemní nebo dešťové vody. Dále je vhodné na stavby pro zatopené základy, k přečerpávání barelů, sudů a podobně.

Díky spolehlivému benzínovému pohonu jej lze využít prakticky kdekoliv. Lze s ním čerpat voda jak z různých nádob, tak i přírodních toků či rybníků. Toto čerpadlo bezproblémově zvládne přečerpat i lehce znečistěnou či zakalenou vodu. Je třeba mít ovšem na paměti, že nesmí nasávat  pevné předměty, které by hliníkový blok čerpadla mohly poškodit. Proto je nutné používat sací koš, nejlépe se zpětnou klapkou.

 

   

 Pro místa, kde se voda neustále vrací, přitéká, je vhodnější použít čerpadla s plovákem. Ten zajistí, aby místo bylo pokaždé v suchu. Plovák chod čerpadla spustí při každém zvednutí vodní hladiny. Tam, kde je třeba odčerpat více jak 5 kubíků vody během dne, se hodí čerpadla dvoupalcová, nebo výkonnější.

 

 Neopomenutelnou součástí každého čerpání jsou také hadice. Hoby nářadí jich nabízí celou řadu. Na paměti mějte, že k nasávání jsou nutné pevné a tuhé hadice, nejlépe s výstuží. 

   

 

 

Komponenty k čerpadlu:

https://www.hobynaradi.cz/saci-souprava-standard-7-m-gude/

https://www.hobynaradi.cz/saci-hadice-ali-flex-n-v-1-26mm-10m/

https://www.hobynaradi.cz/zpetny-ventil-saci-kos-mosazny-1/

https://www.hobynaradi.cz/olej-do-dvoutaktnich-motoru-mogul-alfa-2t/

https://www.hobynaradi.cz/hadice-k-cerpadlum-gumova-26mm-19-kc-m-100-m-1850-kc/