Eshop Hobynářadí.cz nabízí hned několik strojků ke stříhání zvířat. Nejprodávanějším typem je strojek 450W Marpol. Strojek se hodí pro všechny malochovatele ovcí, lam a dalších zvířat s potřebou péče o srst. Je také vhodný pro velká plemena psů. Strojek je dostatečně výkonný pro péči o například 6-10 ovcí. Nepřehřívá se a bývá bezzávadový.

Všechny námi prodávané strojky jsou ihned připraveny k použití. Důležité však je udržovat stále promazanou čepel strojku. Rovněž je důležité mít správně dotaženou horní i dolní čepel strojku, aby po sobě hladce klouzaly. V neposlední ředě by čepel měla být skladována v suchu, aby nerezavěla.

I sebelepší péče o nože strojku nezaručí hladký chod, máte li čepel tupou. Broušení zásadně nedoporučujeme provádět domácí metodou. Broušení se provádí na lapovací nebo magnetické brusce, aby se zajistila dokonalá rovina čepele. Záruční i pozáruční servis, stejně jako broušení čepele zajišťuje Servis Hoby Nářadí.

Pro stříhání ovcí doporučujeme navštívit vhodný kurz, aby se chovatel dozvěděl důležité základy a pod dohledem odborníků získal teoretické informace. Ač to tak nemusí vypadat, i strojkem se dá ovci i střihači hodně ublížit. Více o stříhání ovcí se dozvíte z reportáže Hoby Nářadí.

 

https://www.hobynaradi.cz/strihaci-strojek-na-ovce-450w-mar-pol/

https://www.hobynaradi.cz/strihaci-strojek-nuzky-na-ovce-velke-psy-350w-mar-pol/

https://www.hobynaradi.cz/nahradni-cepele-ke-strojku-na-ovce-marpol/