Říká se tomu Magnet fishing. Jde o druh „rybaření“, ale místo ryb můžete silným neodymovým magnetem s očkem a dlouhým lanem vytáhnout cokoliv, co k sobě přitáhne a bude schopen udržet. Magnet lze jednoduše vhodit do jakékoliv vodní nádrže a vytáhnout ztracené poklady a magnetické předměty.

 

 

Magnet má dvě magneticky aktivní strany a dva závity – jeden na horní straně uprostřed a další na boku.

První závit prochází celý magnet ve směru osy a druhý přechází z boku až do středu magnetu. Protože magnet přitahuje oběma stranami, zasáhnete větší prostor a máte větší šanci najít nález. Magnet je vhodný pro tažení z břehu. Snadno proklouzne mezi kameny a kořeny, čímž se snižuje riziko, že uvízne pod vodou.

 

Tuto parádní zábavnou aktivitu můžete provozovat sami, nebo s dětmi, či přáteli v přírodě, kdekoliv na dostupných a bezpečných vodních plochách.

 

 

Oboustranný fishing magnet má ale i další praktické využití. Tím mám na mysli třídění odpadu, vytažení spadlého nářadí a klíčů z kanálu, hledání klíčů v trávě, ale i na vyčištění studny a fontány od mincí.

 

Magnet má ocelovou ochranu proti poškození a součástí balení je i dostatečně dlouhé lano a ochranné rukavice. 

 

 

Magnety u nás koupíte v několika velikostech v závislosti na jejich síle přitažlivosti.
Ty nejsilnější zvládnou udržet až 350 kg kovu. Tyto magnety generují velmi silné magnetické pole, které se promítá do vysoké přitažlivé síly.

 

Zde je odkaz na tyto parádní magnety v eshopu Hoby Nářadí:

https://url.hobynaradi.cz/magnet-fishing