Mölkky je zábavná kombinace náhody a dovedností, má velice jednoduchá pravidla a můžete ji hrát téměř kdekoliv. Hráči se střídají v házení kolíkem a snaží se při tom srazit kolíky s různými čísly. Cílem hry je získat přesně 50 bodů. Pokud číslo 50 překročíte, vrací se skóre zpět na 25!

 

 

Hru Mölkky můžete hrát kdekoli venku. Hrajte jako jednotlivci, nebo vytvořte týmy – čím vás bude více, tím bude hra zábavnější! Nezáleží na věku ani na fyzické kondici.

Hrají proti sobě nejméně dva hráči nebo družstva. Není vždy výhodné srazit co největší počet kuželek, o strategii rozhoduje počet získaných bodů svých i soupeře a rozestavení mölekk. 

Kuželka se nepovažuje za sraženou, pokud se opírá o jinou kuželku nebo o házecí kolík Mölkky. Sražené kuželky se znovu postaví na místo, kam spadly.

Dosažené skóre se rovná číslu na sražené kuželce. Pokud hráč srazí více než jednu kuželku, rovná se skóre počtu sražených kuželek.

Pokud se hráč netrefí třikrát po sobě, vypadává ze hry. Hra končí, pokud některý z hráčů získá přesně 50 bodů. Pokud získá více než 50 bodů, skóre se vrátí zpět na 25.

 

Tuto hru si dovedete vyrobit sami. Stačí Vám dřevěná kulatina a chvilka času, ve videu můžete sledovat návod, jak na to.

 

Podrobná pravidla naleznete také na stránkách Českého svazu hráčů Mölkky:
http://www.molkky.cz/pravidla/


 

K výrobě Mölkky doporučujeme toto nářadí: