Plašiče můžeme rozdělit do několika kategorií. První z nich jsou odpuzovače krtků, syslů, hrabošů a podobných hlodavců. Tyto odpuzovače vydávají vibrace a zvuk s proměnnou frekvencí od 400 - 1000 Hz. Zvuk je vydáván v různých sekundových intervalech do vzdálenosti 15 metrů.

 

Sluncem dobíjený plašič zapíchnete například do krtince a o zbytek se postará pro hlodavce nepříjemný tón. Člověka ani domácí zvířata tyto tóny nějak nepoškozují.

 

    

 

Další kategorií jsou plašiče kun, myší, koček a psů, ptáků nebo hadů. Každé zvíře reaguje na jinou frekvenci, takže je potřeba nastavit kmitočet pro konkrétní zvíře, které chcete vypudit. Přehled těchto kmitočtů naleznete u popisku každého produktu, který prodáváme.

 

Vždy je třeba dbát na to, kam plašičku umístíme. Tyto výrobky je vhodné umisťovat do míst, kde by se hlodavec mohl do vnitřních prostor dostat. Ve volném prostranství jsou téměř nepoužitelné. Neexistuje univerzální výrobek - odpuzovač, který by účinkoval na všechny škůdce a všude po celém domě nebo objektu. Na velice inteligentní potkany tyto plašiče bohužel nefungují vůbec.

 

     

 

Výborný je ultrazvukový odpuzovač kun a hlodavců určený do automobilu. Pracuje bez zápachu a nevypouští škodlivé chemikálie a nezasahuje do provozu jiných elektronických zařízení. Pracuje na principu vysílání ultrazvukového signálu s cílem narušit sluchový a centrální nervový systém hlodavců.

 

     

 

Proti létajícímu hmyzu vás skvěle ochrání elektrické odpuzovače určené do vnitřních prostor, nebo přenosný, který si jednoduše umístíte například na opasek a vaše okolí je chráněno ultrazvukovými vlnami, které účinně odpuzují komáry, ale člověk je neslyší. Modrá LED vysílá ultrazvukové vlny, aby odradila komáry. Červená LED vydává zvuk vážky, která je přirozeným nepřítelem komárů. Střídavě blikající modrá a červená LED signalizují kombinaci obou funkcí. 

 

    

 

Proti létajícímu hmyzu jsou účinné vlnové frekvence od 3 kHz do 20 kHz.

 

Samostatnou kategorii tvoří lapače hmyzu, vybavené UV lampami. Toto světlo je pro létající hmyz neodolatelmě přitahující během dne i noci. Lampy jsou šetrné k životnímu prostředí, zajišťují ekologický provoz bez kouře, chemických prostředků a jedů. 

 

      

 

Proti létajícímu hmyzu vás zaručeně ochrání sítě do oken. Jejich instalaci zvládne skutečně každý. Fungují  na principu suchého zipu. Na okenní rám přilepíte pásek, na který poté přichytíte zastřiženou síť. Takovou ochranu nepřekoná ani ten nejhladovější komár nebo otravná moucha.

 


Při výběru ochrany proti škůdcům je potřeba vždy vybrat to správné řešení pro váš konkrétní problém. Zvukový nebo ultrazvukový kmitočet působí skrze sluchové orgány a působí na psychiku. Dráždění sluchu škůdce je velmi intenzivní a škůdce tak rychle opouští prostor, kde je odpuzovač v provozu. Tyto prostředky jde s úspěchem vzájemně kombinovat a tak nemusí zůstat jenom u jednoho typu zařízení.
Všechny druhy odpuzovačů i jinou ochranu proti škůdcům naleznete na Hoby Nářadí cézet.

Zde je odkaz na celou kategorii produktů:
https://www.hobynaradi.cz/lapace-odpuzovace-a-plasice-hmyzu/