Fieldmann. Ačkoli to podle názvu nevypadá, jedná se o ryze českou značku. 

 

Testovaná sekačka je vybavená čtyřtaktním motorem o výkonu 2,8 kW, který je na trhu už přes desetiletí a zajistil si tak známku kvality a spolehlivosti. 

Záběr sečení je 51 cm, což je vhodnější pro větší zahrady o rozměrech do 1800 m2. 

Startér nevyžaduje žádnou námahu a bez problémů tak motor nastartuje i žena nebo vaše dítě.

 

Sekačka bez problémů zvládá i svahovitý terén nebo prudší svahy. Můžete tak bez obtíží krátit trávu v bočním náklonu. V náročnějším kopci už začínají hnací kolečka pojezdu trochu prokluzovat, je jim proto potřeba mírně pomoci. Vše však hravě zvládnete i jednou rukou. 

 

Kolečka, ta jsou osázená kuličkovými ložisky. Rychlost pojezdu je konstantní, není možné ji upravit.

Nastavení výšky sečení je zde řešeno pohodlným madlem v osmi úrovních. Výšku můžete nastavit v rozmezí 2,5 - 8 cm. Nastavení je centrální, zvedají se tak pokaždé všechna čtyři kola tohoto stroje.

 

      

 

Příliš nízké sečení způsobuje obnažení travního drnu a následně vzniká na větší ploše skvrnitý vzhled. Navíc dochází k rychlému vysychání kořenového systému a dochází tak mnohdy i k nevratnému poškození travního porostu.
V létě by měla být úroveň sečení vyšší, aby se zabránilo vysychání půdy. Sečení mokré trávy může způsobit snížení účinnosti nože následkem zachytávání trávy na noži a vytrhávání travnatého porostu.

 

Další užitečnou funkcí sekačky Fieldman s označením 5114-170B je systém sečení 4v1.

Čili sběr do koše, zadní a boční odhoz a nebo mulčování. Pojďme si nyní vysvětlit co to znamená, jaký je v tom rozdíl.

 

      

 

Bez nasazeného sběrného koše slouží kryt koše jako tzv. deflektor, který usměrňuje pohyb posečené trávy směrem k zemi. Za sekačkou tak vzniká řádek posečené trávy.

 

Rukou zvednete kryt bočního odhozu a nasaďte boční deflektor. Pro sečení s bočním odhozem je nutné instalovat do odhozového tunelu mulčovací záslepku. Tento způsob sečení je vhodný pro rozsáhlé travní plochy, kde nemusíte řešit co s posekanou trávou.

 

Mulčování je proces, který pokryje trávní plochu jemně rozsekaným trávním odpadem. Ten pak slouží jako hnojivo. Pro mulčování musíte do ústrojí vsunout záslepku, která je součástí balení.

 

      

 

Sběrný koš o objemu 62 litrů má mělké pohyblivé dno. Bez problémů tak zvládne i přechody do svahu. Je opatřen ukazatelem naplnění. Jeho nasazení, odejmutí i vyprázdnění je velice snadné. Bez problémů to zvládne i něžné pohlaví, stejně jako kompletní manipulaci s touto sekačkou.

 

Posečenou trávu můžete přidat do vašeho kompostu. Na podzim se skvěle hodí k zarytí do vašich záhonů, kde poslouží jako humus. 

 

Můžete jí také použít ke hnojení kořenové soustavy stromků, nebo plodové zeleniny. Dejte však pozor, aby se posečená čerstvá tráva nedotýkala kmene stromu, nebo zeleniny. Při tlení posečené trávy dochází k poměrně velkému zahřívání a mohlo by dojít až ke spálení.

 

Přední ochranný rám je využitelný jako rukojeť. S její pomocí snadno vyčistíte masivní a bytelné ocelové šasi. Své uplatnění také nalezne při přepravě. Sekačku jednoduše poskládáte za pomocí rychloupínacího systému. Nezabere tak mnoho místa ani při skladování.

 

Jistě oceníte měkčený potah madla, který tlumí vibrace, dvě odkládací přihrádky na nápoje a panel s přihrádkou na drobnosti.

 

Po každém sečení stroj očistěte smetáčkem a žací komoru zbavte zbytků posečené trávy. Sekačku nikdy nenaklánějte příliš do stran. Při čištění je ideální ji naklonit na stranu madla, čili dozadu. Pro delší životnost přístroje vždy před sezónou vyměňte olej pro její uskladnění na podzim odstraňte benzín z karburátoru tím, že jej vyjedete bezezbytku. 

 

      

 

A je tady závěrečné shrnutí. Tato sekačka se hodí spíše na větší zahrady okolo dvou km2. Odolné materiály, ze kterých je vyrobena zaručují dlouhou životnost. 

 

Rotační sečení má funkci 4v1 a k tomu atraktivní design české značky Fieldmann. Ze všech prodejců, kteří tuto sekačku prodávají se rozhodně podívejte na Hoby Nářadí, protože jen tam jí nabízíme za tu nejlepší cenu.

 

Zde je odkaz na tento produkt: https://url.hobynaradi.cz/sekacka-fieldmann