Hlavní předností žárového hubiče plevele je ekologie. Ve 21. století rozlévat do přírody další chemii je nemorální. Proto je hubení horkým vzduchem šetrné k životnímu prostředí.

Tento stroj funguje na bázi narušení buněčné struktury rostlin. Tato struktura rostliny ožehnutím zanikná a zbytek rostliny posléze uvadá. Zbytky plevele stačí jednoduše zamést metlou.

Součástí balení je i jeden metr dlouhá rukojeť, která zajistí pohodlnou manipulaci ve stoje i v sedě. Hubení plevele se tak stává příjemným i pro lidi s omezenou pohyblivostí.

Za použití přiloženého nádstavce plevel zahřejete na hranici vzplanutí a ten pak usychá. Stavba rostliny se naruší a kořenová základna odumírá. Je to jednoduché, prosté a velice účinné.

  

Žárový hubič plevele má příkon 2000W, váží pouze 1.1Kg, na první stupeň dosáhnete teploty 50°C a na druhý 600°C a průchod vzduchu má 500l/min. Přívodní kabel je dlouhý 1,8m.

Alternativní využití tohoto hubiče plevele je bohaté. Je skvělý jako zapalovač dřevěného uhlí nebo domácího krbu. Skvěle poslouží v zimním období k rozmrazování zámků, zamrzlých kabelů a podobně. Hodí se k odstraňování barvy u starých nátěrů, dá se použít jako horkovzdušná pistole k tavení plastů.