Podobně to funguje u rodinného domku s tím rozdílem, že tam jako první vidíte jeho zahradu. A jak zahradu vnímají děti? Pro ně je především zelenou oázou, kde najdou bezpečí, ale zároveň i dobrodružství. Jak ale přizpůsobit zahradu dětským srdcím?

 

Po čem touží dětské srdce?

Zeptejte se svého dítka, co by si přálo mít na zahradě, a zaručujeme vám, že se mezi přáními objeví skluzavka, houpačka nebo trampolína. Tyto tradiční předměty by na vaší zahradě neměly chybět. Díky trampolíně se vaše dítě vyskáče dosyta, přičemž ochranná síť zajistí jeho bezpečnost a zamezí nebezpečí pádu.

Další volbou je dětská skluzavka, která může ústit do trávy nebo pískoviště. Výběr je zcela na vás. Dítě se vyřádí, a to jak samo, či s dalšími kamarády. Určitě si pamatujete, jak jste jako malí běhali kolem plastové skluzavky. I taková hra na honěnou by díky skluzavce získala nové
rozměry.

Pro klidnější hraní pak poslouží přilehlé pískoviště. Děti totiž rády v určitém věku tvoří bábovičky pomocí hraček do pískoviště a snadno je zabavíte také náročnějším hradem z písku. Pískoviště lze na zahradu umístit i bez skluzavky. Jakmile si děti dohrají, pískoviště uzavřete krytem. Přírodní pískoviště má sedáky po stranách, aby pro ně bylo hraní pohodlné.

Touží vaše dítě po houpačce? Posaďte jej do sedáku a ukažte mu svět houpající se jako loďkana moři. Užijete si společně spousty zábavy při pomalejším i rychlejším houpání sem a tam.

 

Vodní radovánky a piknik pro děti

Pokud se vaše dítě rádo máchá ve vodě, pořiďte mu dětský nafukovací bazén. Bude se tam cachtat a přitom máte jistotu, že si neublíží. Nafukovací bazén není náročný na údržbu a spotřebu vody. Jenom pozor, aby si vaše ratolest nesedla na okraj a vodou nepokřtila trávu. A i kdyby se tak stalo, snadno bazén dopustíte a hra na piráty může pokračovat.

Pro klidná odpoledne pod korunami stromů vhodně poslouží dětská pikniková souprava. Každá malá holčička si tak může zahrát na hospodyňku. Pestrobarevné provedení stolu a laviček podtrhne pohodové piknikové chvíle.

 

Aktivitám se meze nekladou

Naopak pro aktivnější děti máme v nabídce připravený basketbalový koš. Zahrajte si se svými dětmi oblíbenou košíkovou. Příjemně strávíte odpoledne a zároveň si zasportujete. A kdo ví, třeba zrovna vám vyroste nový Michael Jordan.

Máte zahradu plnou stromů? Malé nadšence adrenalinových zážitků potěší zábavná lanová dráha. Ve vlastní zahradě si tak vaše děti mohou po stromech a hrát si na opičky či superhrdiny.

Jestliže vás napadlo proměnit zahradu v nedobytnou pevnost, radost dělem uděláte skákacím hradem. Tato atrakce poskytne plno zábavy při hrách na rytíře, zároveň se nemusíte bát o své děti. Hrad je nafukovací a má bezpečnostní mantinely a ochranné sítě.